Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ze Szczawna Zdroju realizuje europejski projekt, który inspiruje przedsiębiorców do ekoinnowacyjnych praktyk pod nazwą Know-Eco. Został opracowany po to, by zachęcić organizacje działające w sektorze budowlanym i i transportowym do podjęcia działań niwelujących praktyki nieprzyjazne dla środowiska i zaadaptowania nowych, „zielonych” technologii i metod. Celem projektu jest m.in. wzmocnienie lokalnego popytu na eko-innowacje poprzez identyfikacje dobrych praktyk, które występują w regionach reprezentowanych przez partnerów tj. West Midlands (Wielka Brytania), Dolny Śląsk (Polska), Saksonia-Anhalt (Niemcy) oraz Toskania (Włochy). W dniach 9-11 maja 2012 roku w ISW Institut für Strukturpolitik und Wirtschaftsförderung GmbH www.isw-institut.de odbył się tzw. City Lab (spotkanie ekspertów regionalnych z przedstawicielami samorządów przy udziale partnerów projektu Know-eco), którego celem jest wspólne rozważenie kluczowych polityk i dostępnych w regionie instrumentów operacyjnych.

Uczestnicy City Labu mieli możliwość przyjrzeć się bliżej instytucjom otwartych na współpracę:

  • Süddeutsches Kunststoff-Zentrum SKZ Halle (link) - jednostka naukowa, której głównym przedmiotem badań są tworzywa sztuczne. Instytut SKZ współpracuje z ośrodkami przemysłu tworzyw sztucznych w Europie i na innych kontynentach. Opracowane przez pracowników instytutu technologie mają zastosowanie w wielu strategicznych dziedzinach przemysłu m.in. w produkcji Eurokoptera.
  • Pilotanlagenzentrum (PAZ) Schkopau (Fraunhofer) (link) - instytucja ta zajmuje się przede wszystkim przetwarzaniem oraz syntezą polimerów. W ramach jej działalności prowadzone są również badania nad zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań w panelach solarnych.
  • Fraunhofer Institute IWMH (link 1) lub (link 2) (instytut zajmujący się elektroniką samochodową, mikroelektroniką, technologią mikrosystemów, fotowoltaiką, przetwarzaniem polimerów oraz przemysłem lotniczym.

Wyżej wymienione instytucje są otwarte na propozycję współpracy. Więcej informacji na stronie kwartalnika i Agencji.

Marek Stankiewicz
Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 74 64 80 446 www.darr.pl

 

Komentarze obsługiwane przez CComment