Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

innowacyjnosc w partnerstwie

Open Innovtion

Związku z nowymi czasami oraz wymaganiami Open Innovation zaczyna odgrywać znaczącą rolę na świecie w tym również w Polsce. Związku ze swoimi atutami myślenie w kategoriach open innovation jest nie tylko modne lecz i opłacające. Atuty Open Innovaion są ze sobą połączone i przedstawione poniżej.

Przewaga rynkowa

Badania dla przemysłu, które są oparte na aktualnych potrzebach wsparte dostępem zaplecza przedsiębiorstwa, IP, dotychczasowych rozwiązań mają przewagę nad badaniami oderwanymi od rzeczywistości.

Skuteczność działań

W zespole dobieranym pod katem kompetencji i możliwości jest większa szansa na realizację przedsięwzięć komercyjno-naukowych.

Szybki rozwój

Przepływ informacji oraz wzajemne wzbogacanie się (uczenie się) powoduje wzrost kompetencji oraz motywuje do działania.

Wysoki zysk

Efektywna praca na stawiona na rezultaty, przynosząca satysfakcję wykonującym daje już wymierne korzyści. W połączeniu z ideą Open Innovation (rozwiązywania problemów oraz budowania rozwiązań na bazie już istniejących) daje zysk osobom i podmiotom zaangażowanym.

Łatwość znajdowania i bycia znalezionym

Znaleźć i dać się znaleźć. Ilość kontaktów przekłada się na ilość możliwości oraz bogactwa. Ta zasada ma również miejsce w nowych technologiach. Wiedza, informacja daje niezwykłe atuty. Platforma umożliwia znajdowanie i bycie znalezionym. Jak i również 

Sprawność realizacji projektów - znajdowania rozwiązań

Gromadzenie działającego potencjału

 

Wady open innovation

Myślenie poza schematem, otwartość.

Już Albert Einstein zaznaczał, że nierozsądnym jest działanie w sposób, który przyniósł problemy i myślenie, że tym samym postępowaniem rozwiąże się te problemy.

Zarządzanie IP

Złożoność powstawania rozwiązania wymusza konkretne rozwiązania w czasie budowania zespołu, konsorcjum. Umiejętność ta przyczynia się do przewagi rynkowej.  Staramy się aktywnie pomagać aby współpracę prowadzić do celu i wspólnego sukcesu.  Lepiej mieć wróbla w garści niż kanarka na dachu, który nie jest nikomu potrzebny.

 

Dołącz do nas

Komentarze obsługiwane przez CComment