Zastosowanie miedzi jako materiału przeciwwirusowego
Właściwości przeciwbakteryjne, przeciw wirusowe miedzi oraz stopów miedzi są już od dawna znane. Jedno z większych opracowań tych zagadnień znajduje się w
Czytaj więcej: Zastosowanie miedzi jako materiału przeciwwirusowego
Napisz komentarz (8 Komentarzy)Patenty, a wirus... co mówią dane
Padają pytania o wirusa i patenty. Niektórzy idą w fantazji, że wirus jest opatentowany i wygasł właśnie patent na niego. Postarajmy się merytorycznie przyjrzeć się, a przy okazji pokaże wam, jak można badać czystość patentową samemu. To bardzo przydatna umiejętność jeżeli pracuje się w dziale B+R,
Ogólnie można powiedzieć, że największą ilość patentów ma USA, to wynika z tego, że jest łatwiejszy dostęp oraz mniej restrykcyjne prawo pozwalające patentować w zasadzie wszystko. W Polsce prawo jest restrykcyjne i część nie da się patentować - lub trzeba się nagimnastykować. (np.: nie można 3. Sposoby leczenia ludzi i zwierząt metodami chirurgicznymi lub terapeutycznymi oraz sposoby diagnostyki stosowane na ludziach lub zwierzętach - to na celu chronienia człowieka, ale w USA da się już cześć z tych patentów zgłosić). Ale nie ma co narzekać - patent w Polsce można już dostać za 500zł i nawet mała firma w swoim dziale B+R przygotuje to, (oczywiście można to zlecić rzecznikowi). Patent Polski łatwiej się pisze niż publikacje ;)
Patenty USA na temat wirusa
Aby sprawdzić, to trzeba zobaczyć w bazach, najprostszej w bazie google: https://www.google.com/?tbm=pts
Szukamy na początku mało ambitnie pod hasłem: coronavirus 2019-ncov (poprzednia nazwa obecnie nazywa się SARS-CoV-2 i powoduje chorobę zwaną CoViD-19) i mamy, aż 4 rekordy znalezione i zaczynamy czytać:
Czytaj więcej: Patenty, a wirus... co mówią dane
Napisz komentarz (6 Komentarzy)Jaki wpływ koronowirus ma na gospodarkę swiata.
Próba analizy wpływu wirusa na gospodarkę świata. Czy wirus SARS-CoV-2 powodujący chorobę COVID-19 będzie czarnym łabędziem. Czarny łabędź wcale nie jet kolejnym zwierzęciem, który jest nosicielem jakiegoś koronowirusa, tylko jest określeniem niektórych ekonomistów. Początkiem nazewnictwa jest książka Nassima Nicholasa Taleba The Black Swan: The impact of the highly improbabl , w którym czarny łabędź definiowany jest jako zdarzenie lub zjawisko, które ma trzy cechy:
- jest nieoczekiwane (subiektywnie mało prawdopodobne tak jak spotkanie czarnego łabędzia w przyrodzie);
- ma olbrzymie konsekwencje;
- w retrospektywie wydaje się, że było do przewidzenia i jest wytłumaczalne.
Zapraszam na materiał Warsaw Enterprise Institute (69 tyś subskrypcji)
Napisz komentarz (2 Komentarze)
Pochodzenia wirusa... analiza danych, wyniki ciekawe
Poniżej jest artykuł, zainspirowany pytaniem od Wiciu666 z wykopu, który zadaje pytania:
"Mnie najbardziej ciekawi, czy z tych danych da się potwierdzić lub zaprzeczyć:
1. naturalne pochodzenie wirusa
2. naturalne pochodzenie wirusa, ale z przeskokiem z innego gatunku
3. sztuczne pochodzenie wirusa
3a - pochodzenie z usa
3b - chinskiej produkcji
3b1 celowe uwolnienie
3b2 uwolnienie przez przypadek, niechlujstwo, wypadek
generalnie za pkt.3 przemawiają:
- znalezione sekwencje pochodzące (lub przypominające) z wirusa grypy/HIV/SARS
- czas wybuchu epidemii w okolicach chinskiego nowego roku"
Spróbujmy, odpowiedzieć na te pytania, korzystając z wiedzy naukowej opartej na sekwencji genomu i modelowaniu molekularnym (molnet.eu). Tak więc zaczynam. Przy okazji pokażę jak dojść do wiedzy, aby w przyszłości każdy mógł sam przeanalizować dowolny przypadek. 12 lutego wirus ten nazwano SARS-CoV-2, chorobę przez niego powodującą COVID-19.
Czytaj więcej: Pochodzenia wirusa... analiza danych, wyniki ciekawe
Napisz komentarz (9 Komentarzy)Śmiertelność, przeżywalność, zachorowania na COVID-19
Śmiertelność, którą powoduję wirus, na początku w prasie była szacowana na ok 2%. Badania pokazują, że śmiertelność może być o wiele większa ze względu na to, że wirus powoduje osłabienie organizmu i część zgonów jest pacjentów chorych na inne choroby niż śmierć na COVID19
Obecnie można przyjąć, że nie wiadomo, jakie jest zagrożenie śmiercią pacjenta chorego na koronowirus, ponieważ:
- - zgodny ludzi ze względu na zakażenie wirusem nakładają się z innymi chorobami,
- - najbardziej konkretna publikacja obejmowała jedynie 41 pacjentów (2 styczeń 2020)
- - niektóre, źródła mówią, że nie wszystkie zgony są odnotowywane [brak źródła]
Jeżeli chcesz wiedzieć to:
Monitoring zachorowania na bieżąco znajdziesz pod linkiem:
Obecnie 60 347 zachorowań, wyzdrowiało 6122, umarło 6 122 osób, 27 krajach oprócz Chin odnotowano wirusa. Najlepiej samemu monitorować:
Czytaj więcej: Śmiertelność, przeżywalność, zachorowania na COVID-19
Napisz komentarz (6 Komentarzy)Wsparcie finansowe openin.pl
Szanowni czytelnicy, zwracam się do was o wsparcie portalu otwarte innowacje, oraz podjętego tematu. Umożliwi to dalszy rozwój oraz jeszcze bardziej poprawi jakość prezentowanego materiału.
Czytaj więcej: Wsparcie finansowe openin.pl
Napisz komentarz (4 Komentarze)Dane publicznie dostępne Wirus 2019-nCoV
Uniwersytet Johns Hopkinsa udostępnił dane dotyczące wirusa 2019-nCoV, teraz już SARS-CoV-2 powodujące chorobę COVID19. Zrobił to, ponieważ uważa, że dla społeczności jest to ważne i ma racje. Chyba jedna z nielicznych instytucji naukowych – państwowych, która rzetelnie informuje o przebiegu epidemii. Uniwersytet prowadzi stronę informacyjna na której można na bieżąco śledzić dane:
Trzeba, wiedzieć, że w dzisiejszych czasach, kto ma informację, ten ma władzę. Patrząc na dane, które niestety obiektywnie trzeba przyznać, nie są duże widzimy, z analizy przez Wolfram.
Dane epidemiologiczne dla nowego koronawirusa 2019-nCoV z Wuhan w Chinach, Szacowane przypadki nowej infekcji koronawirusem według kraju lub regionu.
Co możemy wyczytać:
Zachorowalność, a wiek
Niestety wirus nie wybiera, każdy jest narażony. Dobrze by było mieć dane populacyjne Chin i zestawić je zdanymi zachorowań. Wydaje mis się, że będą się pokrywały. Na wykresie widać, że jest więcej mężczyzn – nie to nie dyskryminacja przez wirusa – faktem jest, że mężczyźni są liczniejsi w chinach.
Uaktualnienie zgodnie z prośbą czytelnika:
Rozkład populacji w Wuhan może być inny związany z napływem osób zarobkowych - więcej imigracji mężczyzn do dużego miasta. Mimo użytych różnych wielkości barplotów, zastanawiające jest to że maksimum powinno być dla 45-49lat, a jest od 40 do 30 lat. Zachorowalność może być zwiazana z ogniskami choroby w mieście. Może jakiś zakład pracy.
Jak jest ze śmiercią.
Tutaj trzeba, przyznać, że to co mówią w mediach, że osoby starsze są najbardziej narażone na śmierć, to jest prawdą. Po 80 roku to prawie 80% szans na śmierć. Ale dane należy jeszcze skorelować z postępowaniem medycznym. Czy osoby starsze były intensywnie leczone, czy niestety zostały odsunięte na drugi plan leczenia.
Także jak patrzymy na choroby, najwięcej osób umarło, mając dodatkowe choroby, a raczej wirus był dodatkową chorobą do choroby chronicznej.
Czytaj więcej: Dane publicznie dostępne Wirus 2019-nCoV
Napisz komentarz (6 Komentarzy)Merytorycznie o zagrożeniu
Najlepszy film na youtube, który mówi nam o zagrożeniu wirusem nCov-2019, teraz już SARS-CoV-2 powodującą chorobę COVID19
Polecamy: wystąpienie prof. Krzysztofem Pyrciem
Oraz Pana Doktora z Podmikroskopem na temat wirusa konkretnie
A tutaj mówi, merytorycznie na temat Przesyłek z Chin
Czytaj więcej: Merytorycznie o zagrożeniu
Napisz komentarz (4 Komentarze)Pandemia czy tylko groźna choroba, coś więcej o 2019-nCoV -wirusie z Chin
Nazwa:
2019-nCoV, znany również jako koronawirus Wuhan, grypa Wuhan, wirus zapalenia płuc na rynku owoców morza w Wuhan i zapalenie płuc w Wuhan. 12 lutego 2020 oficjalna nazwa tego wirusa to SARS-CoV-2
Czym jest:
Jest pozytywnym, jednoniciowym koronawirusem RNA (raczej betakoronowirusem) po raz pierwszy zgłoszono w 2019 r. Wirus sekwencjonowano genetycznie po badaniu kwasu nukleinowego na dodatniej próbce od pacjenta z zapaleniem płuc podczas wybuchu nowego koronawirusa w latach 2019–2020 (2019-nCoV). Jego sekwencje można zobaczyć genBank: MN908947.3
Skąd pochodzi:
W dniu 15 stycznia 2020 r. WHO podało do wiadomości protokół diagnostycznych dla 2019-nCoV,w sprawie testów opracowany przez zespół wirusologii ze szpitala Charité w Niemczech. Natomiast 22 stycznia 2020 r. Naukowcy z Peking University, Guangxi Traditional Chinese Medical University, Ningbo University i Wuhan Biology Engineering College opublikowali artykuł [https://doi.org/10.1002/jmv.25682] stwierdzający, że nowo zidentyfikowany koronawirus wydaje się być rekobinowanym koronowirusem nietoperza a nieznanym gatunkiem. Przypuszczają oni także, że wąż jest najbardziej prawdopodobnym rezerwuarem w dzikiej przyrodzie. Prawdopodobnie wąż pochodzi z rodziny Niemrawiec prążkowany (Bungarus multicinctus) i był produktem spożywczym na rynku jedzenia w Wuhan.
Co wywołują koronowirusy:
Choroby, które mogą wywoływać to: przeziębienie, jak i cięższe choroby, takie jak zespół oddechowy na Bliskim Wschodzie (MERS) i zespół ostrego ostrego układu oddechowego (SARS), obecnie choroba ta nazywa się COVID19 od co- korony, vi-iwrusa, d- disease (ang. choroba). 19 - rok wybuchu zagrożenia. Koronawirusy są szeroką rodziną wirusów, wcześniej znane było tylko sześć (229E, NL63, OC43, HKU1, MERS-CoV, SARS-CoV), teraz już 7.
Czytaj więcej: Pandemia czy tylko groźna choroba, coś więcej o 2019-nCoV -wirusie z Chin
Napisz komentarz (22 Komentarzy)Wydanie 1-2/2018
Wydanie 1-2/2018
ISSN 2299-9604
Ilość stron: 24
Format A4, Full kolor
Publikacja na internecie: 2018
Druk: 20.09.2018
Nakład papierowy 1000+druk na zamówienie
Czytaj więcej: Wydanie 1-2/2018
Napisz komentarz (1 Komentarz)Miedź wodzie pitnej. Zagrożenia związane z zanieczyszczeniem wtórnym wody. Badania wstępne
Miedź wodzie pitnej. Zagrożenia związane z zanieczyszczeniem wtórnym wody.
Badania wstępne.
Copper in drinking water.Hazards related to secondary water pollution. Preliminary studies.
Marek Doskocz1,2 Joanna Konstanciuk1 Julian Skrzymowski,1 Magdalena Hart,1 Barbara Konik,1 Agnieszka Nawrocka,3 Dawid Wiącek,3 Juliusz Walaszczyk4
1 Rootinnovation sp. z o.o. 50-333 Wrocław, www.rootinnovation.com
2Akademia Polonijna w Częstochowie, ul. Pułaskiego 4/6, 42-200 Częstochowa
3Instytut Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk im. Bohdana Dobrzańskiego, ul. Doświadczalna 4 20-290 Lublin
4Wydział Inżynierii Środowiska, Politechnika Wrocławska, wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław
Abstrakt:
Miedź jest pierwiastkiem śladowym i mikroelementem niezbędnym do funkcjonowania organizmu. Normy definiują maksymalne stężenie miedzi w wodzie pitnej na granicy 2 mg/l. Dzienne zapotrzebowanie organizmu na miedź oscyluje w zakresie 1-5 mg i zależy od wieku oraz kondycji organizmu. Pokrycie takiego zapotrzebowania zapewnia zrównoważona dieta. Jeżeli woda wodociągowa jest kwaśna lub instalacja jest źle zamontowana, następuje korozja i wypłukiwanie instalacji wykonanej z miedzi. Może to powodować nie tylko znaczne przekroczenie normy (kilkukrotne), ale poprzez długie narażenie na wysokie dawki może powodować inne dolegliwości. W pracy tej poruszone zostały aspekty toksyczności, wyniki badań, analiza środowiskowa, oraz rekomendacje w celu ochrony zdrowia. Przedstawione badania mają charakter wstępny.
Abstract:
Copper is a trace element and a micronutrient essential for the functioning of the body. The standards define a maximum concentration of copper in drinking water of 2 mg/l. The body's daily demand for copper oscillates between 1 and 5 mg and depends on its age and condition. This demand is met without any problem as to the outcome of a balanced diet. If the tap water is acidic or the system is not installed correctly, corrosion and rinsing of the copper system occurs. This can cause not only a significant overshoot (several times), but can also cause other ailments through prolonged exposure to high doses. This work presents: toxic aspects, test results, environmental analysis and recommendations, which were developed in order to protect health. The presented studies are preliminary in nature.
Słowa kluczowe: miedź, woda, zanieczyszczenia wtórne, zdrowie
Keywords: Copper, water, secondary pollution, health
JetMan
Pojazd służący do indywidualnego latania na dużych wysokościach. Obok JetPacka, Martin JetPacka jest kolejnym przykładem pojazdów umożliwiających latanie pojedynczych osób. Autorem tego pomysłu jest Yyves Rossy który urodził się 1959 roku w Szwajcarii i był przez 15 lat pilotem nad dźwiękowego myśliwca Mirrage III
Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Strona 2 z 15
Ostatnie artykuły
- Szczepionka na Sars-CoV odkryta przez Polaka - ku pokrzepieniu
- Felieton – gotowanie żaby – gotowanie wirusa
- Kevzara – lek, który jest rozpatrywany w leczeniu koronawirusa.
- Koronawirus fakty i mity
- Czy dzieci chorują? -TAK, czy dzieci umierają na koronawirusa? -TAK
- Chlorochina – nadzieja, szansa na leczenie chorych z koronowirusem.
- Przypadki Koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce
- Tanie maseczki, tanie chusty
- Ile może umrzeć Polaków w związku z zachorowaniem na koronawirusa
- Zacznijmy działać – zróbmy ćwiczenia na wypadek Koronawirusa w Polsce
- Włochy maja problem z koronawirusem
- Jak sztuczna inteligencja przewidziała wirusa w Polsce - przetestuj inteligencje
- Zastosowanie miedzi jako materiału przeciwwirusowego
- Patenty, a wirus... co mówią dane
- Jaki wpływ koronowirus ma na gospodarkę swiata.