Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
  Uczenie jest niekończącym odkrywaniem, które przygotowuje do życia. Rolą nauczyciela jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim INSPIRACJA. Nauczycielem jest każdy rodzic, opiekun, przyjaciel, nieznajomy, który pozostawia ślad choć na chwile na naszej drodze życia. Ważne, aby te ślady były dobre, aby były bardziej wskazówkami - inspiracją ku dobru niż tylko śladami przeszłości. Dzieci są naszym największym skarbem, dlatego dbajmy o ich rozwój i SPĘDZAJMY Z NIMI CZAS, inspirujmy, odkrywajmy, uczmy, bo to jest jeden z przejawów  naszej miłości.

 

 

 

Pełna treść Artykułu wraz z poprawnym formatowaniem dostępna jest w wersji PDF czasopisma 1-3/2015 - dostęp dla osób zalogowanych

 

Dlatego redakcja czasopisma oraz firma RootInnovation zdecydowała pomóc w trudnej, ale bardzo wdzięcznej sferze życia i stworzyć dział w czasopiśmie oraz produkty rozwijające kreatywność najmłodszych. Aby rodzice mogli przekazać swoją pasję do nauki latoroślom oraz pobawić się we wspólne robienie eksperymentów. Z doświadczenia wiemy, że ciężko jest coś sensownego wymyślić na poczekaniu i zaciekawić tym dzieci. Stąd pomysł by poniżej zamieszczać cotygodniowy cykl eksperymentów na godzinę, mających na celu:
    - pobudzenie wyobraźni,
    - czynne zaangażowanie dziecka,
    - zabawę i naukę poprzez rozumienie świata,
    - zebranie informacji opisujących krok po kroku interesujące eksperymenty,
            - przedstawienie tylko sprawdzonych.
Założenie jest takie, aby informacje potrzebne do przeprowadzenia mogły się zmieścić na jednej kartce A4, a wykonanie zabawy zajmowało około 1 godziny. Czasami zabawa może się przeciągnąć dłużej, jeżeli „impreza-eksperymentami” okaże się udana. Rzeczy potrzebne do realizacji są dzielone na dwie grupy:

Potrzeby – to są przedmioty zużywane, natomiast narzędzia - są to rzeczy do odzyskania. Szczerze polecamy tę serię każdemu ojcu, matce, opiekunowi, który pragnie spędzić twórczo czas ze swoimi dziećmi.

Komentarze obsługiwane przez CComment