Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jedno z przedsiębiorstw zarejestrowanych w Luksemburku :Motor Development International zajmuje się projektowaniem, rozwijaniem, wdrożeniem do produkcji samochodów napędzanych sprężonym powietrzem. Ten nietypowy napęd był prezentowany na targach w Genewie (Motor Show) w 2009 roku do napędzania MDI AirPOD oraz OneFlowAir MDI....

 

  

Rok wcześniej był prezentowany samochód OneCAT Air CAR w Nowym Jorku:

 

Firma MDI proponuje szereg pojazdów opartych na tej samej koncepcji silnika pneumatycznego, nie mniej jednak silnik ten różni się od klasycznego silnika Negre. Firma MDI wykorzystuje patenty Regusci który opracował bezpośrednie przenoszenie napędu na koła oraz umożliwia sterowanie momentem obrotowym.

 
One Flow Air

 

Te niuanse sprawiają, że pojazdy na sprężone powietrze są bardziej wydajne. Jedną bardzo istotną cechą tych pojazdów jest brak emisji spalin, co wpływa pozytywnie na środowisko. Zbiorniki gazu ładują się szybko – pojedyncze naładowanie pojazdu starcza na jazdę na odcinku od 75 do 100km -zależy od pojazdu. Na stronach MDI  można w ofercie takie samochody jak AIR POD, One Flow AIR, Mini Flow Air, City Flow AIR, Multi Flow AIR, Prawdopodobnie już niedługo ruszy seryjna produkcja tych aut.

Źródło

 
zdjęcia oraz informacje: http://en.wikipedia.org/wiki/Motor_Development_International

Strona firmy MDI http://www.mdi.lu/english/produits.php

Komentarze obsługiwane przez CComment