Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Zmieniła się już narracja rządzących, którzy miesiąc temu nie mówili o problemie, dziś mówią, że Polacy będą chorzy na koronawirusa SARS-COV-2, który powodujące chorobę zwaną COVID-19. Niestety wszyscy jesteśmy zagrożeni. Unikajmy Paniki i zanim wirus wystąpi w Polsce, postarajmy się przygotować do niego indywidualnie.

Zróbmy tak zwane ćwiczenia, tak jak uczyliśmy się na przysposobieniu obronnym (PO) lub Edukacja dla bezpieczeństwa (EDB). Przypomnijmy sobie metody ochrony przed różnymi zagrożeniami i przygotowanie do postępowania w wypadku katastrof.

Proponowane punkty do rozważenia

0 - nie wpadaj w panikę,

podejmuj racjonalne decyzje, dbaj o zdrowie swoje i innych

1 - informacje,

zdobądź jak najwięcej rzetelnych informacji, pozwoli to na podejmowaniu decyzji.

2 - naucz się rozpoznawać

obecnie diagnostyk bazuje na objawach, co najmniej jeden objaw gorączka, kaszel, duszność, oraz dana osoba mogła mieć kontakt z zarażoną osobą. np. podróżowała z osobami, u których wirus mógł się rozwijać. np: w samolocie z osobami z Chin czy Włoch posiadających objawy. Niestety testy są drogie i pewnie stosowane przez służby w określonych wypadkach.

3 - kalkuluj ryzyko

w literaturze fachowej wspomina się o przypadkach kiedy nosiciele nie wykazywali objawów. Unikaj podróży i kontaktów, jeżeli istnieje ryzyko, to ograniczaj je. Pamiętaj lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

4 - dbaj o higienę

Myj ręce staranie, wirus przenosi się drogą kropelkową oraz przez brudne ręce. Myj dokładnie po przyjściu ze zewnątrz do domu.

5- zaopatrz się na wszelki wypadek w środki dezynfekujące.

Polecam AHD skład to 79,5 etanolu jako środek czynny oraz substancje pomocnicze, dzięki którym nie ma suchości na skórze. Inaktywuje wirusy HIV, HBV, HCV, Vacciniawirus, wirusy grypy AH1N1, wirusy bezotoczkowe w tym Poliowirus, Adenowirus, Rotawirus, Norowirus i miejmy nadzieje, że SARS-COV-2. Jeżeli nie chcesz kupować, albo cena skoczy do góry (obecnie ok 20zł za litr), to możesz kupić spirytus rektyfikowany 95% w monopolowym. (Wiem, ze studiów, że roztwór 79% ma najsilniejsze działanie, silniejsze od 95%, jak znajdę literaturę, potwierdzającą to przekaże informację tutaj). Po epidemii będziesz mógł użyć tego składnika do ciasta, nalewki czy trzymać na czarną godzinę.

6 – chroń drogi oddechowe

Obecnie jest szał na allegro taki, że maseczki kosztują ponad 10zł za sztukę. Jeżeli uda mi się, to dla czytelników openin.pl będę miał alternatywę za 2,50 (może taniej), jeżeli uda mi się ruszyć z produkcją. Osobiście uważam, że każdy z nas powinien mieć możliwość zabaniaczenia się za drobne pieniądze, to jest w interesie każdego z nas. Więcej będę informował.

7- chroń oczy

- tak, oczy także mogą stanowić miejsce wnikania wirusa, okulary na początku wystarczą, jeżeli ktoś na ciebie kichnie, to zatrzymają się kropelki na okularach, a nie na gałce ocznej, lub rzęsach.

8- zrób zapasy żywności i wody.

W Polsce już od początku roku jest inflacja -wysoka obecnie ok 4%. Potraktuj to jako inwestycję, kup żywność, która się nie psuję, makarony, konserwy, cukier, mąkę, słoiki, mleko... z długą datą ważności, tak aby ty i twoja rodzina mogła przeżyć np.: 4 dni. Jeżeli w sierpniu- lipcu będzie już po zagrożeniu, to będziesz mógł zjeść zapasy, sądzę, że inflacja będzie już co najmniej 6 %, czyli zaoszczędzisz 2% jak nie więcej.

9- Dbaj o zdrowie

Zacznij regularnie się wysypiać w nocy, unikaj stresu, zdrowiej się odżywiaj, rzuć palenie, dużo pij wody. Z doświadczenia wiem - bo badałem dużo próbek moczu pod kątem opracowania testów diagnostycznych, że dużo osób mało pije wody - wiec minimum minima to 1 litr, dobrze by było 2 litry dziennie.  Jeżeli twój organizm będzie zdrowszy, to masz naturalne mechanizmy obrony, lub szybciej zwalczysz infekcje. Nic nie tracisz.

10 – Jeżeli masz problem z zębami, to idź jak najszybciej do dentysty.

Praca dentysty będzie narażona na kontakt z chorymi bez objawów. Nie stresuj go – odwiedź jeszcze wtedy, kiedy nie ma w Polsce epidemii.

11 – Dbaj o relacje,

Relacje oraz znajomości mogą dać szanse na rozwiązanie problemów w trudnym okresie. Zgodnie z badaniami przedstawionymi w książce Efekt Wioski Pinkera – to bezpośrednie relacje poprawiają jakość i długość życia.

 

 

 Dziś zaczął się w kościele okres Wielkiego Postu - Środa Popielcowa. Może to czas na refleksję.

 


Jeżeli jesteś specjalistą i czytasz to, masz uwagi – to proszę pisz w komentarzu – twój komentarz może uratować komuś życie, a na pewno nie zaszkodzi, bo jesteś inteligentny i mądry i nie uprawiasz hejtu w internecie XD

Czas działać,
Dziękuje za wyrozumiałość i życzę, aby nas omijały choroby.
Marek

Komentarze obsługiwane przez CComment