Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Przedsiębiorczość a praca na etacie - możliwości dla bezrobotnych
 Koalicja Przeciw Bezrobociu

Prezentacja

Osoby poszukujące zatrudnienia posiadają przed sobą dwie główne drogi, którymi mogą podążać. Przede wszystkim  istnieje szeroki wachlarz ofert pracy, z czego najkorzystniejszymi są te zapewniające o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę. Drugim rozwiązaniem, wymagającym pewnej odwagi oraz pomysłowości, jest otworzenie własnej działalności gospodarczej.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

myPA-LampeTM

W pierwszym numerze czasopisma pragniemy zacząć krótki cykl artykułów obejmujący analizę opłacalności różnych inwestycji. Cykl ten ma pomóc w podejmowaniu decyzji, a także być obiektywnym spojrzeniem na aspekty finansowe. Na początku chcielibyśmy się podzielić krótko informacjami dotyczącymi wyboru źródeł światła. Obecnie każdy z nas używa źródeł światła: w domu, w szkole, w pracy, a co za tym stoi, każdy jest obciążony kosztami za tzw. żarówki oraz prąd, który on zużywa. Jednymi z ważniejszych kryteriów wyboru, bądź zmiany oświetlenia są komfort oraz koszty. Trudno jest porównywać wszystkie dostępne źródła światła, dlatego skupimy się na trzech standardowych „żarówkach”. W chwili obecnie mamy trzy podstawowe typy.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Poland -Silicon Valley Science and Technology Symposium, które odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2012 roku na Stanford University w Dolinie Krzemowej, w Kalifornii. Sympozjum jest organizowane przez US-Polish Trade Council (USPTC, Polsko-Amerykańska Rada Współpracy) we współpracy z Polish-American Engineers Club of Silicon Valley oraz Radą Inżynierów Polskich Ameryki Północnej.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

rozmowa z Wojciechem Chrzanowskim, odpowiedzialnym za kontakty biznesowe w firmie DYNAMAX

W przestrzeni internetu obserwujemy „wysyp” firm, które swoje oferty formułują w obszarze nanotechnologii. Czy to oznacza że nanotechnologia w Polsce stała się powszechna? Czy mają już tutaj zastosowanie podstawowe zasady rynku: podaży i popytu?
Niestety nie. Nie można stwierdzić że każda firma która konstruując swoją ofertę często używa formuły ”nano” jest firmą nanotechnologiczną. Z ich grona musimy oddzielić firmy handlowe pośredniczące w sprzedaży produktów, komponentów i wyrobów gotowych stworzonych w oparciu o nanotechnologie. Oddzielić firmy konfekcjonujące nanopreparaty, produkujące różnego rodzaju płyny do żelazek, „niewidzialne wycieraczki”, srebrne wody, itp... Żeby zobaczyć i ocenić poziom rynku nanotechnologii w Polsce musimy wyraźnie oddzielić od tego pojęcia produkcję, handel, pośrednictwo i konfekcjonowanie wyrobów z zastosowaniem zakupionych nanokomponentów i nanotechnologii.